Aktivity Detského N centra sú určené 5-ročným predškolákom, ktorých zábavou je svet informácií.

Jednotlivé aktivity pozostávajú z krátkej prezentácie a diskusie k danej téme, sú doplnené jednoduchými úlohami formou pracovných listov a v závislosti od aktuálnej témy aj tvorivými dielňami. Dĺžka trvania aktivity je 60 min. Deti sú počas aktivít sprevádzané rodičmi.

Na každú aktivitu je potrebné prihlásiť sa prostredníctvom formulára minimálne deň pred plánovanou aktivitou. Počet detí v skupine je obmedzený na 10, rozhoduje dátum a čas prihlásenia.  Každý prihlásený bude mailom spätne informovaný, a to v prípade, že je kapacita 10 detí už naplnená. Rodičia prihláseného dieťaťa „pod čiarou“ sa môžu v deň plánovanej aktivity v čase od 14:00 do 15:00 telefonicky na čísle 0908 532 274 informovať, či sa uvoľnilo miesto. Deti, ktoré nebudú prihlásené cez formulár, sa aktivity budú môcť zúčastniť len v prípade, že nebude naplnená kapacita.

Aktivity budú prebiehať v utorok v čase od 16:30 v priestoroch Súkromnej základnej školy Cenada, Majerníkova 60, Dlhé Diely (presné termíny viď nižšie).

Poplatok za aktivitu je 3,50 eur, v prípade predplatenia 5 aktivít je cena 15 eur. Tieto predplatené aktivity je možné čerpať do konca mája, podmienkou naďalej zostáva prihlásenie cez formulár.

 

Plánované témy na mesiace október 2017 – január 2018 v čase od 16:30 do 17:30

Október

3.10. – Život v lese

V lese sa nachádzajú rôzne živočíchy a rastliny. Spoločne sa pozrieme na to, aké zvieratká tu môžeme nájsť, ako im môžeme pomôcť, ale aj to, čo im je nepríjemné.

10.10. – Dopravné prostriedky

Ľudia v dnešnej dobe veľa cestujú. Väčšinou sa chcú dostať z miesta na miesto čo najrýchlejšie. Môžu si pritom vybrať z niekoľkých typov dopravy, či už je to po súši, po mori alebo vo vzduchu. My si ich podrobnejšie rozoberieme.

17.10. – Sedem divov sveta

Dnes už máme Sedem starých a sedem nových divov sveta. Ostali nejaké divy sveta zo starých sedem divov sveta ? Aké divy sveta patria medzi staré a aké medzi nové ?

24.10. – Veselý orchester

V každom orchestri sa nachádzajú rôzne hudobné nástroje. Niektoré sú viac známe, iné zas menej. A práve preto, si každý hudobný nástroj spoločne predstavíme.

 

November

7.11. – Elektrina v prírode

V súčasnosti môžeme vidieť elektrinu všade okolo nás. Využívame ju v domácnostiach, v škole alebo aj v rôznych firmách, budovách . Ale okrem toho môžeme vidieť elektrinu aj niekde inde- a to v prírode. A to, kde presne môžeme v prírode vidieť elektrinu spolu zistíme.

14.11. – Slnečná sústava

Povieme si niečo o tom, ako to vyzerá v najbližšom okolí Zeme, čo tvorí slnečnú sústavu a bližšie sa pozrieme na jednotlivé planéty

21.11. – Plazy

Hady, krokodíly, korytnačky či jašterice – všetky patria medzi plazy. Na Zemi ich je viac ako 6 000 druhov a nájdeme ich hlavne v tropickom pásme. Povieme si, čo majú spoločné a čím sa líšia

28.11. – Zaujímavé stavby

Na svete existuje mnoho stavieb, niektoré sú veľmi vysoké, niektoré sú nízke a iné sú zas rôzneho tvaru. Kde sa takéto stavby nachádzajú ? Ktoré stavby sú najvyššie na svete ? To spoločne zistíme.

 

December

5.12. – Na farme

Kto všetko žije na farme ? Nachádzajú sa tu len roľníci, poľnohospodári ? Alebo tu môžeme vidieť aj zvieratká ? Na tieto otázky spolu nájdeme odpovede.

12.12. - Život za polárnym kruhom

Za polárnym kruhom sa teplota drží pod bodom mrazu po celý rok. Aké zvieratá tam dokážu žiť? A ako sa prispôsobili týmto podmienkam?

19.12. – Podmorský svet

V hlbinách morí a oceánov žijú pozoruhodné tvory. O mnohých z nich vieme iba veľmi málo, niektoré dokonca len čakajú na svoje objavenie. Skúsme sa pozrieť na niektoré z tých, ktoré už ľudia objavili.

 

Január

9.1. - Autá

Na svete existuje niekoľko druhov áut, niektoré sú veľké iné malé, iné sú zas novšie a iné staršie. Spoločne sa pozrieme aj do histórie a ukážeme si, ako začali vznikať autá a na akých autách sa kedysi ľudia vozili.

16.1. – Exotické zvieratá

Budeme sa rozprávať o tom, aké všetky zvieratá patria do tejto skupiny exotických zvierat. Možno zistíme, že sem patria aj také zvieratá, o ktorých sme si nikdy nemysleli, že patria k exotickým druhom zvierat.

21.1. – Na stavbe

Každý bývame v nejakom dobe či byte, ale tieto budovy sa nepostavili len tak. Na to, aby sa vôbec postavili bolo využitých niekoľko strojov. Spolu sa pozrieme na to, ako to na takej stavbe vyzerá.

30.1 - Ľudské telo – kostra

Ľudské telo je zložitý mechanizmus. Skúsime ho trochu preskúmať a zistiť, z čoho sa skladá a ako funguje